Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 28.02.2013 ] - Saeimā atklāta starptautiskās konferences «Jaunatne Latvijā, Eiropā, pasaulē» ietvaros tapusī fotostāstu izstāde

2013. gada 28. februārī Saeimas ēkā tika svinīgi atklāta LUFSI organizētā jauniešu fotostāstu konkursa «Manas iespējas un mani riski» darbu izstāde. Radošais konkurss tika rīkots starptautiskās zinātniskās konferences «Jaunatne Latvijā, Eiropā, pasaulē: Iespējas un riski» ietvaros Ilzes Koroļevas vadībā.

Svinīgajā izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, atzīmējot, ka jauno fotogrāfu darbi pēc būtības līdzinās Jauniešu Saeimas aktivitātēm, jo ir ideju, vēlmju un attieksmju izpausmes. Savukārt LUFSI pētniece Ilze Trapenciere ievadvārdus veltīja Eiropas jaunatnes politikā bieži pieminētajam «maģiskajam trīsstūrim», kuru veido politiķi, zinātnieki un jaunieši. Viņa aicināja klātesošos uztvert caur fotokameru objektīviem ieraudzīto realitāti, domas un noskaņas kā nozīmīgus un vērtīgus vēstījumus, pat ja brīžiem tie ir ar rūgtuma garšu. Jaunatnes socioloģe vērsa uzmanību arī uz to, ka izstāde neierastā veidā ilustrē zinātnisko pētījumu atziņas, ļaujot jauniešiem izteikties ārpus to rāmjiem.

Jauniešu iesaistīšana zinātniskās konferences aktivitātēs kļuva par vienu no soļiem uz ciešāku sadarbību starp jaunatnes pētniekiem, politikas veidotājiem, jaunatnes darbiniekiem un pašiem jauniešiem. Tagad iespēja paraudzīties uz jauniešu dzīvi viņu pašu acīm ir piedāvāta arī Latvijas politiķiem.

Izstāde sagatavota sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Tehniskās jaunrades namu «Annas 2», kā arī ar Kultūras koledžas studentes Lauras Strazdiņas palīdzību.

Iepazīties ar žūrijas un skatītāju simpātiju balvu ieguvēju fotostāstiem var konferences «Jaunatne Latvijā, Eiropā, pasaulē» mikro-lapā.


Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

 Solvita Āboltiņa, Ilze Trapenciere

    Aktualizēts: 01.03.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk