Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 05.03.2013 ] - Etniskās socioloģijas pētnieku grupa publicē jaunus pētījumus angļu valodā

Apgāds «Zinātne» laidis klajā divus nozīmīgiem Latvijas etnisko procesu pētījumiem veltītus izdevumus angļu valodā: Monogrāfiju „Latvieši, krievi, poļi mūsdienu Daugavpilī: Integrācija, akulturācija un vēsturiskā samierināšanās” un izdevumu „Etnicitāte. Ceļā uz politisko atzīšanu Latvijā. 1991–2012”

Monogrāfiju „Latvieši, krievi, poļi mūsdienu Daugavpilī: Integrācija, akulturācija un vēsturiskā samierināšanās” (The Latvians, Russians and Poles of Present-Day Daugavpils: Integration, Acculturation and Historical Reconciliation).

Monogrāfijas autori ir LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Dr.sc.soc. Vladislavs Volkovs un Varšavas universitātes profesors Dr.hab. Jacek Kurczewski. Pētījumā apskatītas etnisko grupu identitātes Daugavpilī, to tradicionālā kultūra, veikts etnisko attiecību, politiskās apziņas un uzvedības izvērtējums, ka arī citu saistītu etnisko un sociālo parādību apskats un izvērtējums;
 
un rakstu krājumu „Etnicitāte. Ceļā uz politisko atzīšanu Latvijā. 1991–2012” (Ethnicity. Towards the Politics of Recognition in Latvia. 1991–2012). Rakstu krajuma autori ir etniskās socioloģijas ekspertu grupa, kas savus pētījumus velta etnisko procesu pētniecībai gan nacionālā, gan starptautiska līmenī: Monogrāfijā iekļauti Latvijas, Polijas un Krievijas pētnieku raksti par sabiedrības integrāciju Latvijā, par „Cita” lomu Latvijas politikā, par krievu minoritātēm Baltijas valstīs un Latvijas historiogrāfiju.
 
Pētījumi veikti sadarbībā ar Frīdriha Eberta Fondu Latvijā (Friedrich Ebert Foundation). 
 

 

    Aktualizēts: 20.09.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk