Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 03.04.2013 ] - Uzsākta starptautiskā salīdzinošā pētījuma EUROSTUDENT īstenošana Latvijā

LUFSI sociologu grupa pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma īsteno starptautiskā zinātniskā pētījuma EUROSTUDENT-V Latvijas nacionālo pētījumu „Starptautiskā salīdzinošā pētījuma EUROSTUDENT daļa „Studentu sociālie un ekonomiskie dzīves apstākļi Latvijā””. EUROSTUDENT pētījums ir daļa no Boloņas procesa augstākajā izglītībā, aptverot tā sociālo dimensiju. Projekta ietvaros tiek veikta augstākās izglītības iestāžu studentu aptauja ar mērķi novērtēt studentu ekonomiskos un sociālos apstākļus, kā arī apmierinātību ar studiju kvalitāti. Pēc vienotas metodikas šis pētījums regulāri notiek Boloņas procesa valstīs. Pētījuma IV kārta aptvēra 25 Boloņas procesa valstis, savukārt šogad V kārtā piedalās 27 valstis, kā arī iespējama vēl piecu valstu dalība. Latvijā pētījums tiek īstenots jau ceturto reizi (pirmais posms tika veikts 2003. gadā).

 

Tuvākajā laikā plānots aptaujāt vairāk nekā 2000 studentus 33 Latvijas augstākās izglītības iestādēs.

Augstskolas/koledžas un konkrētas mācību grupas/kursi dalībai šajā pētījumā ir izvēlēti ievērojot nejaušības principu.

Pētījuma rezultāti tiks atspoguļoti Latvijas nacionālajā ziņojumā, kas tiks publicēts IZM interneta tīmekļa vietnē, kā arī izmantoti studentu ekonomisko un sociālo dzīves apstākļu salīdzināšanai Eiropas valstīs. 

Visus interesentus aicinām iepazīties ar EUROSTUDENT informatīvo brošūru (pdf, angļu valodā)!

Projekta kontaktpersonas

  • EUROSTUDENT nacionālā koordinatore IZM – Marina Mekša.
  • Projekta vadītāja LUFSI – Dr.sc.soc. Ilze Koroļeva.
  • Koordinators – Aleksandrs Aleksandrovs (youth2012@lza.lv).

Plašāka informācija par projektu pieejama vietnē http://www.eurostudent.eu.

 

    Aktualizēts: 03.10.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk