Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 05.06.2013 ] - Atskats uz konferenci "Brīvība un brīvības: iespējas un draudi. Ēriha Fromma devums starpkultūru dialogā"

Šā gada 10. – 11. maijā Filozofijas un un socioloģijas institūts sadarbībā Starptautisko Ēriha Fromma biedrību (International Erich Fromm Society) un Gētes institūtu Rīgā organizēja starptautisku konferenci "Brīvība un brīvības: iespējas un draudi. Ēriha Fromma devums starpkultūru dialogā". Piedāvājam ieskatu konferences norisē.

Jautājums par brīvību zinātnē nav zaudējis savu aktuālitāti vēl šodien – 70 gadus pēc ievērojamā 20. gadsimta vācu psihoanalītiķa un sociologa Ēriha Fromma darba „Bēgšana no brīvības” (Escape from Freedom), kas izgaismo mūsdienu cilvēka autonomijas problēmu un atklāj totalitārās pasaules ainas veidojošos mehehānismus, tādējādi iemantojot nozīmību un popularitāti vairākās pasaules valstīs, tostarp Latvijā. 

Konferencē ievērojami ārvalstu un Latvijas zinātnieki dažādu pētniecisko disciplīnu ietvaros savos referātos aplūkoja brīvības problēmu autoritārisma un neoliberālā robežzuduma kontekstā. Ar referātiem uzstājās arī filozofijas doktoranti. Konferences zinātnisko programmu 10. maijā atklāja prof. Igors Šuvajevs, kam sekoja konferences eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas apsveikums, kura gan konferences norises laikā atradās ārzemēs, tāpēc viņas priekšlasījums tika translēts ar video starpniecību. Piedāvājam noskatīties video: 

 

 

Referātos tika skatīta pakļaušanās problemātika, balstoties uz identitātes pieredzi piedzīvotajā. Tika aplūkota arī latviešu kultūras nozīme vēsturē un patlaban, latviešu tautas tagadējās psihiskās norises, kā arī jūdaisms Latvijā un Fromma skatījums uz hasīdismu.

Konferences priekšvakarā par Frommu, viņa darbu un ideju aktualitāti, kā arī brīvību un brīvībām Latvijā un pasaulē filozofijas doktoranti Anne un Ainārs Saukas sarunājās ar Starptautiskās Fromma biedrības prezidentu Dr. Raineru Funku. Intervija izlasāma LU un FSI mājas lapās.

Konferences programma ir pieejama šeit

Foto

 

 

 

  

 

    Aktualizēts: 07.06.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk