Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 20.09.2013 ] - LU Filozofijas un socioloģijas institūts publicē Ineses Runces monogrāfiju "Mainīgās divspēles. Valsts un Baznīcas attiecības Latvijā: 1906-1940"

Latvijas vēsturē valsts un Baznīcas attiecību tēma ir maz pētīta, ņemot vērā 20. gadsimta dažādu vēsturisko notikumu iespaidu. 20. gadsimta 20. gados bija vērojams aizsākums šīs tēmas pētniecībai Latvijas vēsturē, taču šīs problemātikas izpēte neiesakņojās dziļāk kā tikai atsevišķās teorētiskās diskusijās par valsts un Baznīcas attiecību juridiskajiem un teoloģiskajiem modeļiem.

Mūsdienās ir būtiski aktuāli izpētīt iepriekšējo gadsimtu atstāto mantojumu valsts un Baznīcas attiecību vēsturē Latvijā, lai precīzāk konstruētu jaunu valsts un Baznīcas attiecību modeli un vēl jo vairāk - radītu pilnīgāku Latvijas vēstures pētniecisko paradigmu. 

Darba hronoloģija balstās uz vēsturisko notikumu laika līniju un politiskajām atšķirībām konkrētajā laika posmā, respektīvi, Latvijas teritorijā Krievijas impērijas sastāvā pēc 1905. gada cara izdotā manifesta un Tolerances edikta, kā arī LR parlamentārisma periodā un K. UImaņa autoritārā režīma laikā. 

Monogrāfija ir sagatavota LU Filozofijas un socioloģijas institūtā un izdota ar Valsts pētījumu programmas "Nacionālā identitāte (valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošiba)" projekta "Nacionālā un eiropeiskā identitāte" finansiālu atbalstu. 

Monogrāfija ir pieejama LU Filozofijas un socioloģijas institūta informācijas centrā. 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk