Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 10.10.2013 ] - „PĒTĪJUMI PAR NACIONĀLO IDENTITĀTI: PAVEIKTAIS UN DARĀMAIS” LETONIKAS V KONGRESS

No 2013. gada 28. līdz 30. oktobrim Rīgā norisināsies nu jau piektais Letonikas kongress, kura tematika apvienota nosaukumā: „Pētījumi par nacionālo identitāti: paveiktais un darāmais.”

Letonika ir atzīta par vienu no valsts prioritārajiem pētniecības virzieniem, un ir vienīgais valdībā apstiprinātais zinātnes virziens, kurā pārstāvēts humanitāro zinātņu nacionālais aspekts, kura ietvaros tiek pētīta valsts valoda, vēsture un kultūra. Šajā kongresā LU FSI tiks pārstāvēts saskaņā ar institūta darbības virzieniem, prezentējot veiktos pētījumus par aktuāliem filozofijas, socioloģijas un reliģijas jautājumiem. Filozofijas sekcija aktualizēs jautājumus par nacionālo un eiropeisko identitāti, kongresa noslēgumā iepazīstinot ar Valsts Pētījumu Programmas  rezultātiem un aktualitātēm par laikaposmu no 2010. -2013.gadam. Socioloģijas sekcija pievērsīsies dzīvesstāstu veidošanas kultūras un ētikas aspektiem, dzīvesstāstu tradīcijas posmiem Latvijas vēsturē un attīstības iezīmēm. Savukārt reliģijas pētnieki runās par reliģijas un garīguma attiecībām vēstures un tagadnes piemēros, izvēršot jautājumu par reliģisko un garīgo konotāciju teorētiskiem aspektiem. Diskusiju noslēgumā reliģijas pētnieki aicina uz Edgara Jundža doktora darba „Jēzus dzīve uz sinoptiskās un johaneiskās tradīcijas pamata” pilna izdevuma atvēršanas svētkiem!

Pārstāvēto apakšsekciju detalizēta programma, kā arī informācija par norises laiku un vietu ir atrodamas zemāk redzamā attēlā. 

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk