Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 16.10.2013 ] - Atskats uz zinātnisko konferenci "Identitātes un vērtības: Larisai Čuhinai - 100"

Veiksmīgi aizritējusi filozofes Larisas Čuhinas 100 gadu jubilejai veltītā konference.

Šī gada 2. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijas Domes zālē norisinājās zinātniskā konference „Identitātes un vērtības: Larisai Čuhinai - 100”. Konferences plenārsēdes laikā izskanēja trīs referāti. Akadēmiķe un institūta direktore Maija Kūle iezīmēja L.Čuhinas biogrāfijas detaļas un savas uzstāšanās laikā augsti novērtēja viņas pētījumus filozofijas vēsturē, atgādinot, ka L. Čuhiha bija starptautiski atzīta zinātniece. Savukārt E. Buceniece novērtēja L. Čuhihu kā klasiska tipa domātāju, kuras petījumi ar gadiem nezaudē dziļumu un ir joprojām aktuāli Latvijas filozofijas vēsturē. L.Čuhinas konferences iniciatore un organizētāja Svetlana Kovaļčuka savā referāta vispusīgi pamatoja Čuhinas ciešo saiti ar Ļvovas-Varšavas filizofisko skolu. Ar izsmeļošiem referātiem uzstājās arīdzan Māra Rubene, Māris Vecvagars un Andris Hiršs.

Apaļā galda diskusija noritēja intelektuālā un emocionālā gaisotnē. Savās atmiņās par Larisu Čuhinu dalījās Solveiga Krūmiņa-Koņkova, Grigorijs Smirins, Vija Virtmane, T. Strautmane, G. Plūksna, Juris Prikulis un citi. Konferences beigās izskanēja doma par Čuhinas darbu tulkošanas nepieciešamību latviešu valoda.

Tekstu sagatavojusi Svetlana Kovaļčuka.

 

L.Čuhinai veltītās konferences dalībnieki un viesi LZA Domes zālē.

 

Svetlanas Kovaļčukas priekšlasījums.

 

Ella Buceniece uzstājas ar referātu.


 

 

    Aktualizēts: 17.10.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk