Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 17.10.2013 ] - Atēnās norisinājies XXII pasaules filozofijas kongress

Šovasar Grieķijā, Atēnās, norisinājies XXII pasaules filozofijas kongress. Apciemot šo vēsturisko vietu un dalīties pieredzē ar citiem vadošajiem pasaules filozofiem, devās arī pārstāvji no Latvijas.

Par centrālo kongresa tēmu tika izvēlēts jautājums par filozofiju kā izziņu un dzīvesveidu, jo sevišķi aicinot pievērsties sokratiskajam jautājumam: "Kā ir jādzīvo?". Organizatori uzsvēra nepieciešamību sadarboties un veidot stiprākas saites starptautiskajā nozares kopienā. Klausīties referentus varēja sešu dienu garumā, no 4.-10. augustam. Centrālais jautājums tika apskatīts no dažnedāžādām filozofiskām perspektīvām, apkopojot ļoti plašu filozofijas jautājumu loku. Tika iezīmētas atšķirīgu kultūru īpatnības, uzstājoties pārstāvjiem no visas pasaules. 

No Latvijas kongresā piedalījās M.Kūle, R.Kūlis, V.Vēvere, E.Buceniece, A.Balodis, E.Šimfa, I.Gubenko, A.Hiršs, M.Kūlis, M.Grīnfelde, U.Vēgnes, L.Bitiniece, Z.Ozola, E.Šauers. 

 

Atēnu universitātes filozofijas skolā, universitātes pilsētiņā - Zografos

 

No kreisās: E.Šimfa, I.Gubenko, Z.Ozola, M.Kūle, R.Kūlis

 

No kreisās: L.Bitiniece, M.Kūlis, E.Šauers

 

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk