Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ ] - Ieskats Oksanas Vilnītes 85 jubilejas svinībās

Novembra vidus daudziem Institūta pētniekiem iezīmēja satikšanos ar siltām atmiņām, kad 13.novembrī, Latvijas Universitātes kafejnīcas banketu zālē, plašs cilvēku loks sanāca kopā, lai sveiktu un svinētu leģendārās pasniedzējas, filozofes Oksanas Vilnītes 85 jubileju.

Latvijas izglītības un kultūras vēsture ir bagāta ar izcilām personībām, pie kurām jāmin arī Latvijas Universitātes mācībspēki. Filosofijas doktore, docente Oksana Vilnīte savu pasniedzējas mūža lielāko daļu - vairāk nekā piecdesmit gadus - veltījusi darbam ar Latvijas Universitātes Filosofijas nodaļas studentiem, kā arī docējusi filosofijas kursus citās fakultātēs. Padomju laika ideoloģizētajā atmosfērā viņa bija brīvas, gudras un izsmalcinātas domāšanas paraugs. 

Svinības noritēja sirsnīgā gaisotnē, bijušajiem studentiem, kas nu jau daudzi paši ir profesori, sveicot pasniedzēju gan ar siltiem vārdiem, gan ziediem. Institūts, vēloties nodot O.Vilnītes intelektuālo mantojumu arī tālākām paaudzēm, jubilārei, kā arī viesiem, pasniedza O.Vilnītes vārdā izdotu grāmatu "Poēzijas balss un filosofija" (2013), kurā tika apkopotas un no krievu valodas pārtulkotas trīs filozofes lekcijas. 

 

 

O.Vilnītes jubilejas pasākums LU

 

LU FSI vadošās pētnieces Ella Buceniece un Velga Vēvere sveic Oksanu Vilnīti jubilejā 

 

 

LU FSI direktore, profesore un LZA akadēmiķe M.Kūle un prof. R.Kūlis sveic O.Vilnīti

 

LU Filosofijas nodaļu absolvējušo studentu tikšanās ar doc. Oksanu Vilnīti viņas 85 gadu jubilejā

 

    Aktualizēts: 25.11.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk