Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 25.11.2013 ] - Atskats uz lasījumiem "Kirkegora daiļrades biogrāfija"

2013.gada 14.-15.novembrī notika 6.kirkegoriskie lasījumi, kas veltīti Sērena Kirkegora 200.gadu dzimšanas dienas atcerei. Šo lasījumu tēma bija „Sērena Kirkegora daiļrades biogrāfija”. Šāda tēmas izvēle saistīta ar vēlmi apkopot un izvērtēt Kirkegora pētniecības Latvijā desmitgades rezultātus. Kāpēc desmitgades? Atskaites punkts ir 2013.gada pavasarī rīkotā starptautiskā zinātniskā konference „Eksistence un komunikācija”. Šajā laikā ir tapuši tulkojumi („Bailes un trīsas” un „Slimība uz nāvi”), publicēti raksti Latvijas un starptautiskos izdevumos, notikuši 5 kirkegoriskie lasījumi. Tas apliecina nepieciešamību uzturēt tradīciju, padziļināt pētījumus, rīkot publiskus priekšlasījumus.
Tika nodibināts arī Kirkegora loks – brīvprātīga Kirkegora interesentu apvienība – ar nolūku organizēt regulāras tikšanās, apmaiņu ar informāciju un iesaisti starptautiskajā Kirkegora pētnieku tīklā.

Lasījumos uzstājās Velga Vēvere, Maija Kūle, Elga Freiberga, Ansis Zunde, Guntis Kalme, Igors Gubenko, Anne Sauka, Raimonds Šteins, Mathiass Roggo un Andrejs Balodis.

Tekstu sagatavoja V.Vēvere


Pirmā lasījumu diena, LZA Domes zālē

 

No kreisās: E.Freiberga, filosofijas studiju I un II maģistru kurss

 

No kreisās FSI direktore akadēmiķe profesore M.Kūle, A.Zunde, V.Vēvere

 

Otrā lasījumu diena, LU Vēstures un filozofijas fakultāte. Attēlā lasījumu organizētāja V.Vēvere

 

I kursa maģistrants R.Šteins uzstājas ar lasījumu "Gaisma, nevainība. Potence."

    Aktualizēts: 02.12.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk