Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 21.02.2014 ] - Institūta sociologi veic pētījumu par tiesu uzticamību un korupcijas uztveri tiesu darbībā Latvijā

Laika posmā no 2013. gada jūnija līdz 2013. gada novembrim FSI pētnieki Dr. sc. soc Aleksejs Šņitņikovs un Dr. sc. soc. Ieva Kārkliņa sadarbībā ar SIA «Socioloģisko pētījumu institūtu» veica pētījumu «Tiesu uzticamība un korupcijas uztvere tiesu darbībā Latvijā». Pētījuma noslēgumā tika izstrādāti ieteikumi tiesu uzticamības stiprināšanai un tiesu tēla veidošanai Latvijas sabiedrībā.
Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs norāda – tas, ka pati Tieslietu padome iniciējusi šādu pētījumu un to publisko, liecina, ka tiesu sistēmai rūp savs tēls un sabiedrības attieksme pret to. «Tikai no mums pašiem atkarīgs, vai identificētās problēmas radīs risinājumu, vai spēsim vairot sabiedrības uzticību,» saka Tieslietu padomes priekšsēdētājs, uzsverot, ka Tieslietu padomes rīcībā nodots nopietns, apjomīgs pārdomu materiāls. …


Lai detalizētāk izprastu iemeslus neuzticamībai tiesām Latvijas sabiedriskajā domā, pētījuma ietvaros analizēti uzticamības koncepta teorētiskie aspekti, pētījuma empīriskajā daļā izmantotas vairākas, savstarpēji saistītas kvalitatīvo pētījumu metodes:

  • Uzsākot pētījumu, īstenotas intervijas ar tieslietu un korupcijas apkarošanas jomas speciālistiem Latvijā (tiesu sistēmas darbinieki, pētnieki un korupcijas novēršanas speciālisti, n=10).
  • Pētījuma turpinājumā tika veikta plašsaziņas līdzekļu satura analīze.
  • Savukārt pētījuma noslēdzošajā posmā, lai pilnīgāk izprastu iedzīvotāju viedokli un attieksmes pret tiesu sistēmu, tika veiktas 10 daļēji strukturētās intervijas un fokusgrupu diskusija ar tiem iedzīvotājiem, kuriem pēdējo 3 gadu laikā ir tiesu sistēmas izmantošanas pieredze.

Pētījuma rezultātu aprobācija

  • 2013. gada 1. novembrī pētījuma primārie rezultāti prezentēti LR Augstākās tiesas organizētā ikgadējā Tiesnešu konferencē. Konferences informatīvie materiāli pieejami Augstākās tiesas biļetenā (pdf fails lejupielādei).
  • 2014.gada 17. februārī ar pētījuma rezultātiem iepazīstināta Tieslietu padome un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Informācija par pētījumu un pētījuma rezultātu pārskats pieejams Augstākās tiesas Interneta vietnē.

 

 

    Aktualizēts: 21.02.2014
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk