Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 17.03.2014 ] - LU FSI aicina uz Mejiera Melera grāmatas "Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas" prezentāciju šo trešdien, 19.martā.

2014.gada 19.martā plkst.15.00 LU Mazajā aulā notiks Meijera Melera grāmatas „Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas” prezentācija. Šo pasākumu rīko Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts,
Latvijas Universitātes Vēsture un filozofijas fakultāte un Rīgas Ebreju kopienas muzejs „Ebreji Latvijā.”


2014.gada 19.martā plkst.15.00 LU Mazajā aulā notiks Meijera Melera grāmatas „Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas” prezentācija. Šo pasākumu rīko Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts,
Latvijas Universitātes Vēsture un filozofijas fakultāte un Rīgas Ebreju kopienas muzejs „Ebreji Latvijā.”
 
Meijers Melers, pensionējies pēc galvenā nodokļu inspektora darba VID Nodokļu pārvaldē, Rīgas Ebreju kopienas muzejā „Ebreji Latvijā” uzsāka Latvijas ebreju kapsētu un holokausta piemiņas vietu apsekošanas un pētniecības projektu. Autors rūpīgi vāca informāciju par holokausta upuru piemiņas vietām daudzus gadus, sadarbojās ar vietējām pašvaldībām un muzejiem, intervēja tā laika aculieciniekus, atklāja un meklēja ebreju glābēju vārdus, lauka pētījumos apsekoja masu kapu un apbedījumu vietas visā Latvijā.
 
Grāmata kalpos par labu pamatu profesionālajiem Latvijas  vēsturniekiem viņu nākotnes pētījumos par holokausta vēsturi, bet jo svarīgāks ir tas fakts, ka šī grāmata visai sabiedrībai ir nozīmīgs avots vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.    
Projekts ilga gandrīz desmit gadus un rezultējās divu enciklopēdisku grāmatu izdošanā. 2006.gadā tika publicēts pirmais pētījums „Ebreju kapsētas Latvijā,” bet šogad latviešu valodā nāca klajā otrais pētījums -  „Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas .” 
Grāmata ir kopprojekts, kas ir īstenots ar Valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte (valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošība),” Latvijas ebreju draudžu un kopienas padomes, Kanādas vēstniecības Latvijā, LU Filozofijas un socioloģijas institūta un American Jewish Joint Distribution Commitee finansiālu atbalstu.
 
Grāmatu var iegādāties muzejā „Ebreji Latvijā” un LU Filozofijas un socioloģijas institūtā.
 
Dr.hist. Inese Runce

 

inese.runce@lu.lv

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk