Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 27.05.2014 ] - Ceturtdien, 29.maijā notiks divu grāmatu par noslēpumaino "Ziemeļu burvi" J.G. Hāmani atvēršanas svinības

Ceturtdien, 29. maijā plkst. 12.00 Kalpaka bulvārī 4, LU Bibliotēkas telpās, otrajā stāvā, tiks atvērtas divas Johanam Georgam Hāmanim (1730-1788) veltītas grāmatas, kuru autors un sastādītājs ir LU VFF docents, FSI vadošais pētnieks Raivis Bičevskis.

 

Šogad esam izdevuši divas mūsu pētnieka, filozofa Raivja Bičevska aizgādībā tapušās grāmatas par domātāju un rakstnieku J.G. Hāmani: „Savs vārds. Johans Georgs Hāmanis. Ievads viņa domāšanā" un „Ziemeļu mags. Johans Georgs Hāmanis”. R.Bičevskis ir autors un sastādītājs. Grāmata „Ziemeļu mags. Johans Georgs Hāmanis” ir Institūta pētnieku rakstu krājums.

Atvēršanas pasākumā varēs iepazīties ar LU Bibliotēkas tematisko grāmatu izstādi ”Sava laika gaišākais prāts” Johans Georgs Hāmanis”, kas būs veltīta J. G. Hāmaņa un J. G. Herdera pētniecībai.

Johans Georgs Hāmanis (1730-1788) ir domātājs un rakstnieks, kura savdabīgie un noslēpumainie teksti vilinājuši lasītājus, kuru vidū ir Johans Volfgangs Gēte, romantisma laika autoru zieds un 20. gadsimta filozofijas centrālās figūras.Vācu ietekmīgais politiķis un domātājs. Hāmaņa laikabiedrs Frīdrihs Karls fon Mozers (1723-1798), rekursā uz Hāmaņa tekstu Magi no Austrumiem (1760), nodēvē viņu par "Magu no Ziemeļiem" - Ziemeļu magu. Magi ir evanģēlijos minētie Austrumu gudrie, kas pieludz Jēzus bērnu Bētlemē. Hāmanis pats šo apzīmējumu pieņem ar sev raksturīgo pašironiju un nopietnību. Jēzus bērna zvaigzne ziemeļos mirdz skaudrāk un vientuļāk. Hāmani varētu dēvēt par "Ziemeļu Sokratu" un viņa paša izpratnē sokratiskās nezināšanas ceļš ļauj labāk saskatīt zvaigznes. Taču viņa tekstos redzamas arī citas maskas un ieviestie personāži mijas ar dzīves maskām Kēnigsbergā, Zaļajāmuižā, Rīgā, Frankfurtē, Jelgavā, Londonā, Minsterē.

 Visi interesenti ir laipni gaidīti!

 

 

Monogrāfija ir pieejama LU Filozofijas un socioloģijas institūta informācijas centrā.

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk