Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 17.06.2014 ] - A.T. Timeņeckas piemiņai veltīts zinātnisks seminārs

LU Filozofijas un socioloģijas institūtā, otrdien, 17. jūnijā, plkst.: 14:00 322. telpā, norisināsies zinātnisks seminārs "Dzīves fenomenoloģija Pasaules fenomenoloģijas institūta kongresos, Analecta Huserliana un fenomenoloģiskie pētījumi Latvijā". Seminārs būs veltīts ilggadējas kolēģes, filozofes A.T. Timeņeckas piemiņai.

LU FSI Zinātnisks seminārs "Dzīves fenomenoloģija Pasaules fenomenoloģijas institūta (WPI) kongresos, Analecta Huserliana un fenomenoloģiskie pētījumi Latvijā".

17. jūnijā 2014.g. Rīgā, Kalpaka bulv.4, 322. istabā

Seminārs veltīts ilggadējas kolēģes, filozofes A.T. Timeņeckas piemiņai.

Zinātniskā seminārā uzstājās:

 Maija Kūle "Fenomenoloģijas konferences Latvijā 1990-tajos un WPI".

(1990, Rīgā; 1991, Jūrmalā; 1993 (LU, sakarā ar T.Celma 100 dzimšanas dienu; Rīgā, 1993, Rīgā sakarā ar pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Baltijā). Konferences ievadīja Latvijas fenomenoloģiskos pētījumus plašā starptautiskā apritē. Pasaulvēsturisku nozīmi ieguva A.T. Timeņeckas sadarbība filosofijā ar pāvestu Jāni Pāvilu II, tas iespaidoja arī skatījumu uz "Logos and Life" un pāvesta darbu "The Acting Person".

Zaiga Ikere "Baudīt dzīvi ar sajūtām. Fenomenoloģija par harmoniju". Profesore dalījās iespaidos, kā tika organizēta starptautiska konference Daugavpils universitātē un kāda bija tās nozīme, risinot tēmu par fenomenoloģisko skatījumu uz izglītību.

Rihards Kūlis "Fenomenoloģiskie pētījumi un publicitāte". Profesors uzskata, ka nav tik svarīgi veidot atmiņu krājumus, cik iesaistīt padarīto fenomenoloģijā mūsdienu intelektuālajā vidē.

Jānis Vējš "Fenomenoloģisko pētījumu aizsākumi Latvijā un to turpinājumi". Profesors uzskata, ka šī Rietumu virziena pētījumi ir devuši lielu ieguldījumu modernās filosofijas izpratnē, taču filosofiskajam skatījumam jābūt daudzveidīgam. Padarītā darba izvērtēšanai jādod jauni impulsi.

Ella Buceniece "Filosofiskā sadarbība Rīga-Maskava-ASV. A.T.Timeņeckas personība". Filosofe uzskata prof., WPI prezidenti par pasaules mēroga personību, kas devusi iespēju 120 Analecta Husserliana sējumos izpausties visdažādākajiem aspektiem, precīzi un moderni dodot tematiskos uzstādījumus, būdama oriģināla ASV un Eiropas filosofiskās domāšanas horizontā.

Velga Vēvere "WPI prezidentes A.T.Timeņeckas dzīve filosofijā". Filosofe V.Vēvere dalījās iespaidos par Timeņeckas dzīves un intelektuālās darbības posmiem: Polija - Francija - bēgšana - ASV - pasniedzēja universitātēs - WPI dibināšana - kongresi - sējumi - pasaules fenomenologu tīkls.

Māra Rubene "Poētiskais fenomenoloģijā". Profesore uzskata, ka WPI darbība ir atvērusi daudzus domāšanas horizontus, īpaši saistoša ir literatūras piesaiste, kongresi Veronā, Gdaņskā, Bostonā.

Elga Freiberga "Iekļaušanās fenomens". Profesore atzīst, ka starptautiskais fenomenologu tīkls ir radošs, daudzveidīgs un veido iekļaušanas norises gan intelektuāli, gan arī kultūru mijiedarbībā.

 

 

    Aktualizēts: 18.06.2014
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk