Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 21.10.2014 ] - Valdība atbalsta Eiropas Sociālā pētījuma īstenošanu Latvijā

21. oktobrī tika atbalstīta Latvijas dalība Eiropas pētniecības infrastruktūras Eiropas Sociālā pētījuma 2014. un 2015. gada posmā, tā nodrošinot salīdzināmu datu iegūšanu Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020. gadam (NAP2020) izpildes rādītāju izvērtēšanai. Latvijā Eiropas Sociālo pētījumu divas reizes – 2007. un 2009. gadā – īstenoja LUFSI sociologi, iegūstot tiesības veikt visus šī augstākās raudzes pētījuma posmus.

Kā noteikts NAP2020, ir nepieciešams mērīt un iegūt Eiropā salīdzināmus datus par tādiem rādītājiem kā sociālā labklājība, iedzīvotāju pilsoniskā līdzdalība, sabiedrības uzticēšanās politiķiem un tolerance pret citu tautību pārstāvjiem.

Eiropas Sociālajā pētījumā iegūtie dati sniegs iespēju Latvijas sociālo zinātņu pētniekiem un studentiem īstenot visaptverošus salīdzinošus sociālos pētījumus, bet valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām – veikt kvalitatīvu Latvijas sociālo un politisko norišu salīdzinošo analīzi.

Eiropas Sociālā pētījuma mērķis ir nodrošināt iespēju veikt pētījumus tādās pētniecības jomās kā sociālā politika, sociālā struktūra un politiskās sistēmas. Tāpat pētījumā iegūst datus par izglītības un zinātnes socioloģiju, jaunatnes socioloģiju, etniskajām attiecībām un devianci. 2014. gadā papildus pamata mērījumiem Eiropas Sociālajā pētījumā tiks iekļauti jautājumi par imigrāciju un nevienlīdzību veselības jomā, savukārt 2016. gadā galvenā izpētes tēma būs sociālā labklājība.

Pētījums nodrošina augstu kompetences līmeni un zināšanas par sabiedrībā notiekošajiem procesiem un sabiedrības vērtību izmaiņām. Eiropas Sociālajā pētījumā iespējams iegūt kvalitatīvus, metodoloģiski korektus un Eiropas līmenī savstarpēji salīdzināmus datus sociālajā jomā.

Informācijas avots: Izglītības un zinātnes ministrija.

    Aktualizēts: 22.10.2014
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk