Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 07.11.2014 ] - Nesen noslēgusies LU FSI sociologu veiktā aptauja

No augusta sākuma līdz oktobra vidum, nedaudz vairāk nekā divu mēnešu laikā LU Filozofijas un Socioloģijas institūta pētnieku veiktajā aptaujā piedalījās vairāk nekā 10 000 ārvalstīs dzīvojošo latviešu un Latvijas valstspiederīgo: 8500 aizpildīja anketu pilnībā un vairāk kā 5000 – daļēji.

Profesiju ziņā aptaujā pārstāvēti cilvēki no visdažādākajām jomām – ne tikai vienkārša darba strādnieki, bet arī informācijas un tehnoloģiju kompāniju speciālisti, veselības aprūpes speciālisti, izglītības un kultūras darbinieki vai pat sava biznesa īpašnieki. Aptauja parāda, ka aizbraukušo dzīves ceļi ir daudz sarežģītāki un daudzšķautņaināki, nekā ierasts domāt. Tā atklāj pašu aizbraucēju izjūtas un problēmas jaunajā mītnes zemē, kā arī lielo potenciālu, kas slēpjas viņu zināšanās un pieredzē. Ceram, ka iegūtā informācija būs ne vien interesanta pašiem ārzemēs dzīvojošajiem un migrācijas pētniekiem, bet palīdzēs veiksmīgāk attīstīt un realizēt diasporas un reemigrācijas politiku Latvijā.

Aptaujas datu apstrāde, ņemot vērā datu apjomu, norisināsies vairākus mēnešus. Plānots, ka ziņojums par aptaujas rezultātiem latviešu valodā tiks publicēts 2015. gada vasarā. Tas tiks nosūtīts uz e-pastu arī visiem tiem aptaujas dalībniekiem, kuri to vēlējās. Papildus tiek meklētas iespējas, kā galvenos, interesantākos aptaujas rezultātus apkopotā veidā padarīt pieejamus plašākai auditorijai jau gada beigās.

Aktīvais informācijas ievākšanas posms beidzās 15. oktobrī, taču mēs paturam aptaujas vietni atvērtu vēl dažas nedēļas. Ja kāds vēl nav paspējis aizpildīt anketu, tas vēl ir iespējams.

Plašāku informāciju par aptaujas rezultātiem iespējams aplūkot saitē: http://migracija.lv/post/100238931238/paldies-visiem-kuri-piedalijas-aptauja

    Aktualizēts: 20.11.2014
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk