Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 13.11.2014 ] - Oktobrī FSI pētnieki piedalījās 64. Fenomenoloģijas kongresā Milānā

No šī gada 1.- 3.oktobrim Milānā notika Katoliskās Svētās sirds universitātes Filozofijas departamenta un Pasaules fenomenoloģijas institūta (ASV) rīkotais kongress par tēmu „ Eco-phenomenology. Life, Human Life, Post-Human Life in the Harmony of Cosmos.”

Kongresā piedalījās seši Latvijas pārstāvji: četri LU FSI zinātnieki – Maija Kūle, Rihards Kūlis, Velga Vēvere, Ella Buceniece; Zaiga Ikere (Daugavpils universitāte) un Ineta Kivle (LNB departamenta vadītāja). Kongress aptvēra plašu tēmu loku par attiecībām starp dabu un kultūru, biosu un kosmosu (M.Kūle, Z.Ikere u.c.), par jaunu realitātes izpratni un domāšanas ekoloģisko pavērsienu (E.Buceniece u.c.), par urbāno fenomenoloģiju un zināšanu fenomenoloģiju (V.Vēvere, R.Kūlis u.c.), par skaņas fenomenu pieredzi mūsdienu pasaulē (I.Kivle) un virkni citu nozīmīgu jautājumu par attiecībām starp cilvēku un citām dzīvajām būtnēm, ko rosina mūsdienu ekoloģiskās krīzes situācija. Šie jautājumi šobrīd patiesi atrodas domāšanas epicentrā un tie ir jārisina arī Latvijā, tāpēc ir ļoti nozīmīgi, ka kongresā piedalījās arī mūsu zinātnieki (esošās zinātnes finansiālās situācijas dēļ dažiem no kuriem netika apmaksāts komandējums).

Kongresa laikā LU FSI pārstāvji piedalījās arī institūta sadarbības partnera – Milānas Valodu un komunikācijas brīvās universitātes seminārā, kurā koordinēja savu turpmāko sadarbības plānu. Tāpat kongresa laikā notika Vatikāna Laterāna universitātes profesora Frančesko Alfieri rīkotā darba grupas apspriede par profesores Annas-Terēzes Timienieckas mantojuma izpēti un grāmatu sērijas izdošanu Itālijā, ko sponsorētu Monako Karaliskā bibliotēka, un M.Kūle, E.Buceniece, V.Vēvere tika uzaicinātas plānotās sērijas starptautiskajā zinātniskajā redkolēģijā.   

 

Milānas Universitātes ārskats, no kreisās: profesors Rihards Kūlis un LU FSI pētniece Ella Buceniece

 

Milānas Universitātes auditorija

 

FSI direktore, profesore Maija Kūle

 

No kreisās: Maija Kūle, Rihards Kūlis, Zaiga Ikere. Otrā no labās Velga Vēvere, Ella Buceniece

 

Pie galda arī FSI pētnieki Rihards Kūlis un Velga Vēvere

 

No kreisās: Ella Buceniece, Velga Vēvere

 

No kreisās: Maija Kūle, Zaiga Ikere, Rihards Kūlis, Ella Buceniece, Velga Vēvere

 

Ar runu uzstājas Rihards Kūlis

 

No kreisās: Maija Kūle, Ella Buceniece, Velga Vēvere

 

Pētnieces Velga Vēvere un Ella Buceniece ar ārzemju kolēģi

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk