Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 18.02.2015 ] - Nākošnedēļ notiks zinātnisks seminārs “Kultūra, fenomenoloģija, psihoanalīze, - Ē. Fromma ideju nozīme”

2015. gada 27. februārī, plkst. 14.00, LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra 1. stāva zālē, notiks zinātnisks seminārs “Kultūra, fenomenoloģija, psihoanalīze, - Ē. Fromma ideju nozīme” un grāmatas “Bēgšana no brīvības? Ērihs Fromms un Latvija” atvēršanas svētki. Pasākuma programma ir atrodama ziņas izvērsumā.

LU Filozofijas un socioloģijas institūta zinātniskais seminārs “Kultūra, fenomenoloģija, psihoanalīze, - Ē. Fromma ideju nozīme” un grāmatas “Bēgšana no brīvības? Ērihs Fromms un Latvija” atvēršanas svētki
2015. gada 27. februārī, plkst. 14.00,
LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra 1. stāva zālē
Kalpaka bulvārī 4.
 
Programmā:
 
I daļa
Ar lasījumiem uzstāsies
Igors Šuvajevs. Fromms: dzīve un idejas.
Maija Kūle. Brīvības iespējas mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā – pārdomas, balstoties uz Ē. Fromma filosofiju.
Solveiga Krūmiņa-Koņkova. Ērihs Fromms un garīgie meklējumi Eiropā 20.gs. 1. pusē.
 
Diskusija. Secinājumi un ideju apkopojumi. 
 
II daļa
Grāmatas “Bēgšana no brīvības? Ērihs Fromms un Latvija” atvēršana.
 
III daļa
Satikšanās neformālā atmosfērā pie kafijas tases un iespēja iegādāties grāmatu.
 
 
 Esat gaidīti!
 
 
 
Šīs kolektīvās monogrāfijas aizsākumi ir rodami 2013. gadā, kad Rīgā notika starptautiska konference "Brīvība un brīvības: iespējas un draudi". Tā notika sadarbībā ar starptautisko Ēriha Fromma biedrību, tajā piedalījās psihoanalītiķi, filosofi, psihoterapeiti un psihologi no Vācijas, Meksikas un Latvijas. Neatsveramu ieguldījumu šajā konferencē sniedza Rainers Funks, kādreizējais Fromma zinātniskais sekretārs un tagadējais viņa autortiesību pārvaldītājs. Savukārt konferences patronese bija Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura dalījās savos pieredzējumos saistībā ar Frommu. Tā arī nobrieda ideja par kolektīvo monogrāfiju. Uzreiz visu nav iespējams aptvert, tāpēc šajā darbā uzmanības centrā ir Fromms, kurš skatīts psihoanalīzes, fenomenoloģijas (var arī teikt: filosofijas) kontekstā. Izdevums tapa pateicoties sadarbībai ar Ēriha Fromma arhīvu Vācijā (Erich-Fromm-Arhiv), 2014. gadā izdodot veselus divus autora idejām veltītus darbus.
 
Izdevumu būs iespējams iegādāties LU FSI informācijas kabinetā.
tālr.: +371 28385810+371 28385810
e-pasts: fsi@lza.lv
Kalpaka bulvāris 4.

 

 
 

 

    Aktualizēts: 19.02.2015
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk