Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 28.04.2015 ] - Nākamnedēļ, 5.maijā notiks ikgadējie Kirkegoriskie lasījumi!

2015. gada 5. maijā, plkst. 14.00, LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra 1. stāva zālē, Kalpaka bulvārī 4., notiks LU Filozofijas un socioloģijas institūta organizētie “Kirkegoriskie lasījumi 2015”. Interesenti ir aicināti iepazīties arī ar LU Bibliotēka Kalpaka bulvārī sagatavotu izstādi “Sērena Kirkegora mūsdienīgums”.

 

Lasījumu ietvaros uzstāsies Dr.phil., prof. Maija Kūle, Dr.phil., prof. Velga Vēvere, Mg. phil., Igors Gubenko, Dr.theol., Guntis Kalme, Mg.phil. Anne Sauke, Dr.phil. Ineta Kivle, Mag.phil., Ansis Zunde, Dr.phil. Andrejs Balodis un Bac.phil. Krišjānis Lācis. Priekšlasījumu tematisko loku veidos Kirkegora filozofijas tēmu aplūkojums no dažādām perspektīvām, pievēršoties vēsturiskajam, reliģiskajam, teoloģiskajam un mūsdienu komunikācijas aspektam.
 
Šie ir jau 8. Kirkegoriskie lasījumi. Ik gadus 5. maijā, Sērena Kirkegora dzimšanas dienā, Institūts aicina pulcēties visus dāņu domātāja filozofijas interesentus. Katram priekšlasījumam ir sava vieta Latvijas filozofiskajā ainavā, - tie rosina Kirkegora darbu lasīšanas kultūras izveidi Latvijas publiskajā telpā un aktualizē vajadzību pēc jaunu tekstu tukojumiem. Šīs tradīcijas ieviesēja un pasākuma iniciatore ir filozofe, profesore Velga Vēvere. Kirkegora ideju pētniecībai autore ir veltījusi vairākas monogrāfijas (“Eksistence un komunikācija” (2006), “Būt un vēstīt” (2011)) un sastādījusi lasījumu krājumu “Kirkegoriskie lasījumi”(2014), kuru var iegādāties LU FSI informācijas kabinetā un grāmatu tirdzniecības vietās.
 
Pasākuma laikā ikviens ir aicināts iepazīties ar LU Bibliotēkas Kalpaka bulvārī 4., veidotu izstādi “Sērena Kirkegora mūsdienīgums”, kurā ir apkopoti vairāk nekā 40 darbi, kas aptver Kirkegora sacerējumus latviešu, krievu, angļu un vācu valodās un Kirkegoram veltītās monogrāfijas.

 

    Aktualizēts: 29.04.2015
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk