Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 11.05.2015 ] - FSI piedalās starptautiskā ekspertu diskusijā "9. maijs - vēsture, politika, propaganda?"

7.maijā, Rīgā, Kara muzejā norisinājās 9. maija dienai veltīta diskusija, kuras organizēšanā piedalījās arī LU FSI. Pasākumā Institūtu pārstāvēja pētnieks Mārtiņš Kaprāns un Kaspars Zellis. Diskusija aptvēra jautājumus par 9. maija dienas politisko, socioloģisko un vēsturisko dimensiju.

Skaidrojot, kāds ir organizētās diskusijas mērķis, programmas sastādītāji raksta: "Pasākums iecerēts kā starptautiska un starpdisciplināra dažādu ekspertu diskusija ar mērķi – skaidrot, kāpēc 9. maija jēga un nozīme Krievijā un Baltijas valstīs atšķiras, kā šis datums tiek politizēts, kā šī politizācija ar propagandas u.c. informācijas ietekmes rīku palīdzību tiek noformēta un nogādāta pie auditorijas un kā tā šķeļ Baltijas valstu sabiedrību, un kā šis datums ir kļuvis par nozīmīgu faktoru drošības kontekstā." 

Pasākuma ietvaros notika arī īsfilmas „Dievs, Tava zeme deg. Otrais pasaules karš un Latvijas okupācija, 1939–1945” demonstrēšana, vienam no filmas scenārija autoriem esot FSI pētniekam Kasparam Zellim. 

Pilna pasākuma programma te.

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk