Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 13.11.2015 ] - Aicinām uz zinātnisko konferenci "Kultūru migrācija Latvijā: virzienu dinamika Ziemeļu-Dienvidu un citi virzieni"

LU Filozofijas un socioloģijas institūts sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu, LU Latvijas vēstures institūtu, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu un pateicoties LZP un VKKF atbalstam, organizē jau otro zinātnisko konferenci, kas veltīta kultūras migrācijas jautājumiem Latvijā. Pasākums notiks 2015. gada 17. novembrī, plkst. 11.00, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta zālē. Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu...

Konferencē humanitāro zinātņu pētnieki aplūkos kultūru migrācijas vēsturiskos, valodiskos, literāros, tulkošanas, reliģiskos aspektus un apspriedīs kultūru mijiedarbes veidus, to tālāku ievīšanos citu tautu kultūras tradīcijā arī ārpus tagadējās Latvijas valsts robežām un ietekmi uz atsevišķiem cittautu kultūras procesiem.

Konference noritēs projekta "Kultūru migrācija Latvijā" satvarā. Projekta mērķis ir sniegt jaunu un starptautiski nozīmīgu, valsts politikā un izglītības sistēmā izmantojamu starpdisciplināru skatījumu uz kultūru migrāciju Latvijā, tverot to globālā kontekstā. Zinātnieki pēta jaunpienācēju kultūras atšķirīgās iezīmes, mijiedarbību ar lokālo kultūru, ietekmi uz vietējo sociālo iekārtu, ekonomiku, sadzīvi, tradīcijām, prasmēm, migrācijas radīto kultūrvides dažādību. Citu pētījuma skatpunktu veido četrzaru skatījums, par kura pamatu izmantots debespušu arhetips - ziemeļi, dienvidi, austrumi un rietumi. Kultūras parādības aplūkotas centra un robežzonas, kultūru pārklāšanās, multikulturālisma un transkulturālisma griezumā. Savukārt hronoloģiskajā dimensijā atklājas kultūru migrācijas likumsakarības un dinamika vēstures gaitā līdz pat 21. gadsimtam.

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk