Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 02.12.2012 ] - Ielūdzam uz grāmatu „Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora” un „Baltijas bēgļi Gotlandē Dāvida Holmerta fotogrāfijās: 1944–1945” atvēršanu

LU Filozofijas un socioloģijas institūts sadarbībā ar LU Bibliotēkas Bibliotēku Kalpaka bulvārī ielūdz Jūs uz grāmatu „Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora” un „Baltijas bēgļi Gotlandē Dāvida Holmerta fotogrāfijās: 1944–1945” atvēršanu 2015. gada 9. decembrī, LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā, Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā, sākums – plkst. 16.00.

Atvērs grāmatas, kas sniedz jaunu izpratni par izceļotājiem no Latvijas

Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts un Latvijas Universitātes Bibliotēkas Bibliotēka Kalpaka bulvārī ielūdz uz grāmatu atvēršanas svētkiem 9. decembrī Rīgā, Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centrā.

Grāmata "Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora", LU Filozofijas un socioloģijas institūtsPasākuma laikā tiks atvērta grāmata Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora. Tajā analizēti līdz šim apjomīgākā pētījuma par Latvijas jaunajiem emigrantiem rezultāti, kas liks pārvērtēt daudzus pieņēmumus par aizbraucējiem, viņu dzīves apstākļiem un attiecībām ar Latvijas valsti.

Grāmatā apkopoti 14 analītiski raksti, kuru autori ir Latvijā pazīstami sociologi, ekonomisti un komunikācijas pētnieki. Monogrāfijas zinātniskā redaktore Inta Mieriņa norāda, ka par grāmatas vadmotīvu ir izvēlēts „cerību diasporas” jēdziens, kas Latvijas kontekstā aptver ne tikai emigrantus, kuri ieradušies jaunajās mītnes zemēs, bet arī palicējus – ģimenes, draugus, abstraktākā līmenī – valsti, kur arī gruzd sapņi un gaidas attiecībā uz aizbraukušajiem.

Grāmata izdota Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā. Tā izstrādāta pētnieciskajā projektā „Latvijas emigrantu kopienas: nacionālā identitāte, transnacionālās attiecības un diasporas politika”, kas ilga no 2014. gada 1. janvāra līdz 2015. gada 31. augustam. Projektā veiktā Latvijas vēsturē lielākā emigrantu aptauja (14068 respondentu) ļāva iegūt unikālus sociālekonomiskus datus par aizbraukušo cilvēku ikdienu lielākajās mītnes zemēs. Līdzās aptaujai notika 200 padziļinātas intervijas ar jaunajiem emigrantiem un diasporas politikas ekspertiem, kā arī tika izmantoti novērojumi, fokusa grupu diskusijas un cita veida datu ieguves metodes. Projektu finansiāli atbalstīja Eiropas Sociālais fonds.

Latvijas izceļošanas vēsturē savukārt ievada otrs izdevums – fotoalbums „Baltijas bēgļi Gotlandē Dāvida Holmerta fotogrāfijās: 1944–1945”. D. Holmerta fotogrāfijas ir unikālas liecības, kurās dokumentēta baltiešu bēgļu ierašanās Gotlandes salā Otrā pasaules kara izskaņā, viņu uzņemšana, izmitināšana, aprūpe un ikdiena. Fotogrāfijas papildina pašu bēgļu atmiņu un dienasgrāmatu fragmenti. Albums tapis, sadarbojoties LU FSI, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtam un Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācijai “Dzīvesstāsts”. Albuma sastādītāji ir Māra Zirnīte un Aigars Lielbārdis.

Abas grāmatas tiks atvērtas 2015. gada 9. decembrī, Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centrā, Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā, sākums – plkst. 16:00.

 

Paziņojumu medijiem sagatavojis LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Papildus informāciju var iegūt, zvanot: 29337388.

 

    Aktualizēts: 03.12.2015
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk