Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 04.12.2015 ] - LU FSI rīko starptautisku konferenci Klaipēdā

Klaipēdā, Lietuvā, 26. un 27. novembrī LU FSI sadarbībā ar Klaipēdas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Filozofijas un kultūras studiju departamentu rīkoja starptautisku zinātnisku konferenci „Kultūras atmiņa: autentiskuma meklējumi un subkultūra”. Šāda sadarbība no Latvijas puses bija iespējama, pateicoties mūsu institūtā īstenotajā LZP projektā „Reliģiskās pieredzes tematizācija post-liberālā garīguma situācijā:Latvijas gadījums” ( vad. Solveiga Krūmiņa-Koņkova) plānotajai sadarbībai ar Lietuvas kolēģiem.

Konferencē ar referātiem uzstājās vadošās pētnieces Nadežda Pazuhina, Solveiga Krūmiņa-Koņkova un Māra Kiope. Atbilstīgi akadēmiskie ziņojumi bija veltīti  vecticībnieku kolektīvas atmiņas pētījumiem Latvijā, spāņu Zelta laikmeta  misticisma un Latvijas  garīguma analīzei, izmantojot robežteoriju reliģiskās identitātes pētījumos, un – padomju ateisma ietekmes izpētei uz mūsdienu Latvijas kultūras praksēm.

Pēc Tomasa Kaukas referāta par identitātes meklējumiem Klaipēdas reģionā Nadežda Pazuhina ar Klaipēdas Universitātes profesoru diskutēja par Mēmeles vācu mantojuma integrāciju mūsdienas Lietuvas kultūrapziņā. Solveiga Krūmiņa-Koņkova pārsteidza ar akadēmiskā ziņojuma temata novitāti, kas lietuviešu kolēģiem ļāva ieraudzīt Latvijas kultūru jaunā gaismā. Māras Kiopes referātu lieliski papildināja lietuviešu zinātnieku vērojumi par Latvijas mūsdienu kultūru.

Sarunā ar Klaipēdas Universitātes zinātņu prorektori Ritu Vaičekaukaiti un Filozofijas katedras vadītāju profesori Daļu Stančieni tika iezīmēti KU un LU FSI turpmākās sadarbības plāni.

Attēlos redzam epizodes no Mazās Lietuvas muzeja ekspozīcijas apskates, kad LU FSI vadošā pētniece Solveiga Krūmiņa-Koņkova tika apsegta ar kuršu seģeni un izrotāta ar kuršu saktu un  vadošā pētniece Māra Kiope fotografējas pie Mēmeles vācu birģera rakstāmgalda. Vadošā pētniece Nadežda Pazuhina gan redzama jau referējot konferencē. Ieskatam pievienotas vēl dažas fotogrāfijas ar Mazās Lietuvas muzeja eksponātu klāsta.

 

LU FSI vadošā pētniece M.Kiope

 

LU FSI pētnieces: Nadežda Pazuhina un Solveiga Krūmiņa-Koņkova

 

 

LU FSI pētniece Nadežda Pazuhina

 

LU FSI pētniece Solveiga Krūmiņa-Koņkova

 

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk