Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 07.12.2015 ] - žurnālists Māris Zanders interesējas par LU FSI pētījumiem

raksta fragments no www.diena.lv 7.12.2015

Zanders: Simtgade un akadēmiskās aprindas 8

Aizvadītās nedēļas nogalē prezidents Vējonis, uzrunājot starptautisko konferenci Valstiskuma tapšana Baltijas reģionā (1917-1922), norādīja uz vēsturnieku profesijas nozīmi kolektīvās atmiņas veidošanā. Te nav nekas iebilstams, tādēļ tālākās piezīmes ir papildinošas Vējoņa paustajam.

Pirmā. Lai mūsu kolektīvos priekšstatus veidotu, cik nu iespējams, daudzkrāsainus, šajā procesā vēsturniekiem talkā jāaicina arī citu humanitāro un sociālo zinātņu pārstāvji. Praktiskā izpratnē tas nozīmētu, ka: ja valsts nolēmusi ieguldīt zināmus resursus valsts simtgades informatīvā fona veidošanai, šie resursi izmantojami lietderīgi. Proti, visu cieņu dzimtajai fakultātei vai Latvijas Vēstures institūtam, tomēr šo rindu autoram kā labticīgam informācijas patērētājam interesē par Latviju ne mazāk noder Filozofijas un socioloģijas institūta "produkti" (piemēram, rakstu krājumi par vecticībniekiem Latvijā vai mūsu emigrantu kopienām) vai Literatūras, folkloras un mākslas institūta veikums (vai nu tie būtu pētījumi par piemiņas zīmju semiotiku Latvijas kapsētās, vai folkloru kā mākslas avotu). Tāpat svarīga vieta jādod Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, jo tās rīcībā objektīvi ir iespējas (kaut fondu izpratnē), kādu nav nevienam institūtam vai komisijai.

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk