Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 16.05.2016 ] - LU FSI piedalās projekta "Tavas atmiņas Latvijas nākotnei" īstenošanā

Projekts ir multimediālu pasākumu un diskusiju cikls, kas veidots, sadarbojoties vairākiem aktuālajā pētnieciskajā un mākslinieciskajā atmiņas diskursā iesaistītajiem spēlētājiem.

Aktuālas socioloģiskās aptaujas rāda, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir kopīga pieredze, tomēr vienlaikus tiek veidotas nodalītas atmiņas telpas. Nereti dažādās atmiņas par Latvijas vēsturi 20. gadsimtā atspoguļojas arī sabiedriskajā dzīvē. Šādas izpausmes ir, piemēram, vēlēšanas, savstarpēji nošķirtas publiskās telpas, kā arī atšķirīgas mediju vides pastāvēšana.

Līdzdalīga atmiņas kultūra rada platformu, lai veidotu kopīgu politisko, kultūras un valodas telpu, kuras pamats ir iekļaušana un kultūras daudzveidība.

Kopīgas un vienlaikus kulturāli daudzveidīgas sabiedrības veidošanas atslēga ir jaunieši. Skolēni un studenti vispirms ir jauni pilsoņi un topošie vēlētāji. Viņi ir tilts uz nākotni, kurā kopīgais spēs radīt telpu politiskajam dialogam un iekļaušanai.

Latvijas pilsoniskās sabiedrības aktīva dalība dialogā par pagātni, kas šķeļ, bet spēj arī vienot, ir priekšnosacījums iekļaušanas politikas intensificēšanai Latvijā.

Projekts ir multimediālu pasākumu un diskusiju cikls, kas veidots, sadarbojoties vairākiem aktuālajā pētnieciskajā un mākslinieciskajā atmiņas kultūras diskursā iesaistītajiem spēlētājiem.

Sīkāka informācija par projektu atrodama Gētes institūta Rīgā mājaslapā.

    Aktualizēts: 18.05.2016
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk