Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 18.05.2016 ] - LU FSI organizē dzīvesstāstu pētījumiem veltītu starptautisku konferenci, diskusiju un grāmatas atvēršanu

2016. gada 24. un 25. maijā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu centrā Kalpaka bulvārī 4 notiks starptautiska konference „Nacionālās, etniskās un lokālās identitātes dzīvesstāstu konstrukcijās”, piedaloties pētniekiem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Polijas.

Konferenci rīko LU FSI dzīvesstāstu pētnieku grupa Latvijas Zinātnes padomes projekta „Etniskā un naratīvā dažādība dzīvesstāstu konstrukcijās Latvijā” ietvaros.

Līdztekus priekšlasījumiem 25. maijā plkst. 14.00 notiks diskusija „Atmiņas, naratīvi un etniskās kultūras”, kuras laikā dažādu Latvijas etnisko grupu pārstāvji diskutēs par atmiņu nozīmi viņu kopienās, par katrai kopienai unikālajiem un Latvijas sabiedrībai kopīgajiem elementiem atmiņās.

Pēc diskusijas – 16.00 atvērsim grāmatu “Visi esam sava laikmeta bērni: krievu dzīvesstāsti Latvijā / Все мы дети своего времени: истории жизни русских в Латвии”. Grāmatā apkopoti piecpadsmit dažādu paaudžu Latvijas krievu dzīvesstāsti, kuros atklājas dažādas pieredzes un arī vērtējumi par pagātnē un šodien notiekošo. Ar šo grāmatu sastādītāji cer atrast saskarsmes punktus starp Latvijā dzīvojošajām etniskajām grupām, jo, kā atzīmē grāmatas autori, – dzīvesstāsti, paplašinot un padziļinot skatījumu uz cilvēku, spēj mainīt arī lasītāja izpratni par sevi un savu vietu starp līdzcilvēkiem sabiedrībā. Grāmata ir bilingvāla – latviešu un krievu valodā. Grāmatas sastādītājas ir Māra Zirnīte un Marija Assereckova, izdevēji LU FSI un Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija “Dzīvesstāsts”.

Konferences programma

Papildu informācija:
Edmunds Šūpulis
tel. 26143033;
e-pasts: edmunds@lza.lv

    Aktualizēts: 20.05.2016
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk