Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 17.06.2016 ] - LU FSI sāk veikt aptauju par Latvijas diasporas pilsonisko aktivitāti

LU FSI un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina Eiropā dzīvojošos Latvijas piederīgos piedalīties aptaujā «Eiropā dzīvojošo Latvijas piederīgo pilsoniskā aktivitāte». Aptauja noris no 17. jūnija līdz 15. jūlijam, un tā ir pieejama internetā latviešu un krievu valodā vietnē http://migracija.lv.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot, cik lielā mērā Eiropā dzīvojošie Latvijas piederīgie līdzdarbojas Latvijas un savu mītnes zemju sabiedriskajā dzīvē un iesaistās dažādu organizāciju un interešu grupu darbā un pasākumos. Aptaujas ietvaros tiks pētīti arī līdzdalību veicinošie vai kavējošie faktori. Aptaujas mērķgrupa ir Eiropā dzīvojošie Latvijas piederīgie.

Aptaujas koordinatore socioloģe Ilze Koroļeva norāda, ka aptauja par Eiropas diasporas līdzdalības praksi ir loģisks turpinājums pirms diviem gadiem veiktajai, līdz šim vērienīgākajai Latvijas emigrantu aptaujai, kas izraisīja lielu ažiotāžu Latvijas publiskajā telpā. «Šī aptauja ir vērsta uz ārzemēs dzīvojošo latviešu līdzdalības potenciāla padziļinātāku izpēti,» skaidro Koroļeva.

ELA prezidija pārstāve Elīna Pinto uzsver: «Mūsdienu Eiropā latvietība un piederība Latvijai nav ģeogrāfiski jēdzieni. Arī uzturoties ārpus Latvijas, mēs varam dot savu pilsonisko ieguldījumu visdažādākajos veidos: iesaistoties latviešu biedrību darbā, piedaloties vēlēšanās, ziedojot labdarībai, aktīvi komentējot visai sabiedrībai svarīgas norises presē un sociālajos tīklos. ELA pamatmērķis, veicot šo aptauju, ir noskaidrot, cik lielā mērā Eiropā dzīvojošie no Latvijas izbraukušie uztur pilsonisko saikni ar Latviju un kādi ir tās motīvi vai šķēršļi. Mūs interesē arī cilvēku iesaiste savu mītnes zemju sabiedriskajā dzīvē.»

Aptaujas veikšana un ziņojuma izstrāde par tās rezultātiem ir daļa no projekta «No Eiropas Latviešu kultūras svētku Dziesmu un deju lielkoncerta 2015. gadā uz Eiropas Latviešu kongresu 2017. gadā», kas tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Par projekta ietvaros tapušo materiālu saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk