Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 20.07.2016 ] - Izdevuma "Visi esam sava laikmeta bērni: krievu dzīvesstāsti Latvijā" elektroniskā versija

LU FSI dzīvesstāstu pētnieku grupas sagatavotais bilingvālais Latvijas krievu dzīvesstāstu apkopojums pieejams lejuplādei PDF formātā.

Grāmatā iekļautas piecpadsmit dzīvesstāstu kompozīcijas, kas tapušas, veicot pētījumu “Etniskā un naratīvā dažādība dzīvesstāstu konstrukcijās Latvijā” laikā no 2013. līdz 2015. gadam. Interviju ierakstīšanā tika iesaistīta pētnieku grupa, kurā līdzās pieredzes bagātiem intervētājiem Māru Zirnīti un Dagmāru Beitneri-Le Gallu darbojas Edmunds Šūpulis, Kaspars Zellis un Nadežda Pazuhina. Visvairāk interviju un kompozīciju šai izlasei sagatavojusi Marija Assereckova, kurai tā bija pirmā saskare ar intervēšanas praksi.

Grāmatas sastādītāji piedāvā lasītājam dzīvesstāstu kompozīcijas, kuras ievada stāstītāju atmiņu, emociju, pārdzīvojumu un viedokļu pasaulē. Šīs izlases mērķis ir sniegt arī nelielu ieskatu Latvijas Mutvārdu vēstures krājuma daudzskaitlīgajā dzīvesstāstu interviju klāstā un ļaut lasītājam pietuvināties unikālajai pieredzei, kura var palīdzēt izprast viedokļu, attieksmju un vērtējumu daudzveidību mūsu sabiedrībā.

Grāmatas elektroniskā versija pieejama šeit.

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk