Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 26.07.2016 ] - LU FSI vadošā pētniece Velga Vēvere piedalās starptautiskā viespētnieku programmā ASV

Sv. Olafa Koledžas (Minesota) Kirkegora bibliotēkā

Sv. Olafa koledžas (Minesota, ASV) Kirkegora bibliotēka ir viens no vadošajiem dāņu filozofa pētniecības centriem pasaulē. Bibliotēka īsteno īpašu viespētnieku programmu, kuras ietvaros 20 pētnieki no dažādām pasaules valstīm katru vasaru uzturas koledžā, nodarbojoties ar saviem individuāliem projektiem un piedaloties kopīgos semināros un diskusijās, kā arī apmeklējot vieslekcijas.

Monogrāfijas "Sērens Kirkegors: būt un vēstīt" autore, LU FSI vadošā pētniece Velga Vēvere 21. jūlijā programmas seminārā uzstājās ar prezentāciju "Kirkegora eksistenciālā komēdija", kurā pastāstīja klātesošiem par LU FSI līdzorganizēto intelektuālo performanci "Bažas: Kirkegora eksistenciālā komēdija", kas jūnija sākumā notika Kaņepes kultūras centrā Rīgā. Pasākumā, apvienojot akadēmisko un neakadēmisko žanru, tika veikta multimediāla refleksija par Kirkegora ieviesto bažu (Angest, anxiety) jēdzienu, kā arī par Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Mūžīgais komentārs Nr. 4", kas Daigas Kažociņas režijā tapusi uz Kirkegora darba "Pavedēja dienasgrāmata" pamata.

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk