Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 09.05.2017 ] - LU FSI zinātnieki tiekas ar LU Torņkalna kopprojekta plānotājiem

Paredzēts, ka LU FSI pārcelsies uz LU jauno Rakstu māju 2020.-22. gadā

LU FSI pētnieki tikās ar LU Torņkalna kopprojekta plānotāju grupu, lai apspriestu Rakstu mājas telpu izvietojumu, zinātnieku vajadzības, laboratoriju izvietojumu u.c. jautājumus. No LU FSI puses viedokļus apkopo Dr. phil. Māris Kūlis, kurš ietilpst struktūrvienību pārstāvju grupā, tehniskos jautājumus pārzina LU FSI saimniecības vadītājs Georgijs Koņkovs. Attīstības ideja ir veidot vienotu un atvērtu studiju un zinātnes vidi, kas uzlabos zinātņu nozaru sadarbību , kā arī  samazinās infrastruktūras uzturēšanas un apsaimniekošanas izmaksas. Plānotāji atzīst, ka Kampusa izveides rezultātā LU rīcībā būs platības ziņā mazāka, bet daudz modernāka un LU darbiniekiem un studentiem ērtāka vide. LU jaunais centrs nodrošinās atvērtās pieejas tehnoloģijas un inovācijas pārneses iespējas, kur nākotnē pārietu arī zinātniskie institūti.

Atbilstoši LU jaunā centra apbūves plānojumam paredzētas trīs studiju un zinātnes ēkas, viena no tām humanitārajiem un sociālajiem zinātniekiem un studentiem - RAKSTU māja, vairākas viesnīcu un apartamentu ēkas, tehnoloģiju pārneses centrs un sporta centrs. Apbūves metā noteiktas  vadlīnijas ēku izvietojumam, , noteikts ielu tīkls , doti priekšlikumi transporta infrastruktūras uzlabošanai, kas saistās ar jaunās dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" posma izbūvi  un jauna gājēju un riteņbraucēju tilta izbūvi pāri Daugavai. Tad jaunajā centrā nokļūt būs vienkārši.

jaunā centra vēsture: http://www.tornakalns.lv/par/

lasiet arī: https://www.lu.lv/fileadmin/user_upload/lu_portal/Alma_Mater/AlmaMater-2016-VASARA-wwwpdf.pdf

 

 

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk