Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 12.10.2017 ] - Notiks filozofes Elgas Freibergas (1956–2014) grāmatas atvēršana

2017. gada 12. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē notiks latviešu filozofes Elgas Freibergas (1956–2014) grāmatas "Starp reālo un imagināro" atvēršana.

Grāmatā apkopoti teksti, kas sarakstīti Elgas Freibergas aktīvās akadēmiskās darbības garumā – no Atmodas laika līdz viņas pāragrai aiziešanai mūžībā. Grāmatā ietvertās publikācijas ļauj ne tikai iepazīt spožās domātājas un docētājas pētniecisko veikumu, bet arī gūt vērtīgas zināšanas par mūsdienu filozofijas, estētikas un psihoanalīzes aktuālajiem jautājumiem.

Elgas Freibergas pētnieciskā darbība pārsvarā noritēja Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā, kura direktore un grāmatas ieceres autore profesore Maija Kūle saka: “Elga Freiberga stimulēja fenomenoloģijas, strukturālisma, poststrukturālisma, psihoanalīzes, feministiskās filosofijas ienākšanu Latvijā, interpretēja šos virzienus, tulkoja, audzināja filosofu jauno paaudzi, vadot promocijas darbu izstrādi. Profesore Freiberga ir estētiskās pieredzes izteicēja vārdos – virtuoza līdz pat bezgalībai. Šis krājums sniedz iespēju lasītājiem iepazīties ar Freibergas daudzpusīgajiem pētījumiem, kuros izpaužas viņas interpretētājas spējas un domas brīvība. Rakstīt par “sašķelto” un ievainoto” skatienu var tikai personība, kuras skatiens ir brīvs, spēcīgs un drošs. Elgai tāds bija un ir.”

Grāmatas atvēršana, ko organizē LU Filozofijas un socioloģijas institūts un Filozofijas atbalsta fonds Latvijā, notiks 12. oktobrī plkst. 16.00 LU Vēstures un filozofijas fakultātes 513. auditorijā (Aspazijas bulvārī 5).

Daži piemiņas mirkļi no grāmatas atvēršanas pasākuma LU Vēstures un filosofijas fakultātē 12.10.2017:

as. prof. Elgas Freibergas vārds filosofijā un estētikā ir nozīmīgs daudziem studentiem

Pasākumu vada E. Freibergas doktorante filosofijā Ieva Stūre-Stūriņa

LU prorektore Ina Druviete atgādina, ka rūpēties par savu mūžībā aizgājušo izcilo kolēģu devuma saglabāšanu zinātnē pieder pie LU stratēģijas. As. prof. Dr. phil. Elga Freiberga neapšaubāmi bija un ir LU filosofiskās domas lepnums.

Profesore, estētikas speciāliste Māra Rubene LU bija Elgas Freibergas tuvākā kolēģe. Domas par Elgas Freibergas rakstu krājumu, pēc kura patlaban ir liels pieprasījums, viņa formulē šādi: "Lielisks ieguldījums franču filosofijas, estētikas, Letonikas jautājumu analīzē".

 

    Aktualizēts: 04.12.2017
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk