Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 28.11.2017 ] - Māra Kūļa monogrāfijas manuskripta "Terorisma krustugunīs. Islāma valsts" prezentācijas seminārs

Zinātniskais seminārs, prezentācija, filosofiskas diskusijas par drošības, terorisma, kultūru migrācijas tematiku.

28. novembrī 2017.g. pētnieks Dr. phil. Māris Kūlis prezentēja seminārā savas monogrāfijas "Terorisma krustugunīs. Islāma valsts" manuskriptu, lai LU Attīstības projekta ietvaros stimulētu LU FSI kolēģus pārdomāt iespējamo devumu humanitāro zinātņu, etnisko un reliģijas jautājumu pētnieku iesaisti valsts zinātņu prioritāšu pētniecībā, pie kurām no 2018.g. piederēs arī drošības jautājumi. LR Ārlietu ministrijas mājaslapā par cīņu ar starptautisko terorismu teikts: "Starptautiskā terorisma tīkls pakāpeniski ir kļuvis par decentralizētu, neatkarīgu grupējumu kopumu, kas balsta savu rīcību uz radikālām ideoloģijām. Lai pilnvērtīgi stātos pretim šiem draudiem, ir nepieciešama savstarpēji koordinēta rīcība gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Teroristiskā grupējuma ISIL/Da’esh un al-Qaeda atbalstītāju īstenotie uzbrukumi Parīzē, Kopenhāgenā, Briselē, kā arī pret iecienītiem Eiropas tūristu gala mērķiem Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā radījuši tiešu apdraudējumu Eiropas Savienībai, tās iedzīvotājiem un pārstāvētajām vērtībām.". Kā atzīst Māra Kūļa grāmatas recenzenti Dr. sc. pol. Atis Pabriks, EP deputāts; Dr. med., Dr theol. Jerumanis [Lēvenes universitāte], prof. Anita Stašulāne, prof. Māra Kiope, autoram ir izdevies uzrakstīt lielisku, vajadzīgu un aktuālu darbu, kas skar drošības tematiku un cīņu ar terorismu, pamatojoties uz zināšanām par starptautiskā terorisma, radikālā islāma terorisma, avotiem, idejām un spējām darboties virtuālajā vidē. Seminārā un prezentācijā savas domas izteica vad. pētnieki Jānis Vējš, Solveiga Krūmiņa-Koņkova, Māra Kiope, Maija Kūle, kā arī pētnieki Ģirts Jankovskis, Māra Zirnīte u.c. Radikālā islāma terorisma avotu un ideju izpēte sasaucas ar to analīzi, kas tiek veikta kultūru migrācijas tematikā, jo mūsdienās migrē ne tikai humāni ievirzītās, tolerantās un demokrātiskās nostādnes, bet daudzkārt virsroku cilvēku prātos ņem anarhistiskās, vardarbīgās idejas, lai apliecinātu savas atšķirīgās vērtības. Māra Kūļa monogrāfija un skaidrojošā darbība par Islāma valsts vēsturi, ideju avotiem, starptautisko politiku skar arī drošības jautājumus Latvijā. Viņa darbība kā tiesas ekspertam, intervijas ar ISIS rindās karojušo Mārtiņu X. apliecina, ka filosofiskie pētījumi var būt sabiedriski aktuāli, uzlabojot preventīvos pasākumus terorisma ideju novēršanā Latvijā.

Zinātniskais seminārs LU FSI 28.11.2017. Uzstājas Dr. phil. Māris Kūlis, diskutē Dr. habil. phil. Jānis Vējš, Dr. phil. Solveiga Krūmiņa Koņkova, Dr. phil. Māra Kiope, Dr. phil. Ģirts Jankovskis, pētn. Māra Zirnīte.

Grāmatas tīmekļa vietne - www.terorismakrustugunis.lv

 

    Aktualizēts: 11.12.2017
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk