Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 06.03.2018 ] - EUROSTUDENT publicē starptautisku ziņojumu par studentu dzīves apstākļiem Eiropā

Starptautiskā studentu dzīves apstākļu pētījuma Eurostudent VI noslēguma konferencē tika prezentēts analītisks ziņojums, kurā atspoguļota 28 valstu salīdzinošā analīze. Publikācijā apkopotas ziņas par galvenajiem studējošo dzīvi raksturojošiem indikatoriem, un tā sniedz iespēju salīdzināt Latvijas situāciju ar citām Eiropas valstīm. Ziņojums ir brīvi pieejams visiem interesentiem.

Ziņojuma priekšvārdā Lietuvas izglītības ministre Jurgita Perauskienė atzīmē: «Dati rāda, ka daudzas, ja pat ne visas, Eurostudent dalībvalstis saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem: studentu izcelsme bieži nosaka studiju programmas, izglītības iestādes izvēli, finansiālo stāvokli un ietekmē lēmumu doties uz ārzemēm savu studiju ietvaros.»

LUFSI nodrošināja  projekta Eurostudent VI īstenošanu Latvijā un ciešā sadarbībā ar starptautisku pētnieku grupu veica nacionālā pētījuma datu analīzi ziņojuma vajadzībām.

Dažas no jaunajā ziņojumā iekļautajām atziņām.

Studentu vecums

Lielākajā daļā valstu vismaz puse no visiem studentiem ir vecumā līdz 25 gadiem. Lielāks īpatsvars gados jaunāku studentu ir ir Albānijā, Francijā, Gruzijā, Serbijā un Slovākijā. Savukārt Somijā, Islandē un Zviedrijā ir vislielākā studentu daļa vecumā virs 30 gadiem, kā arī augstākie studējošo vidējā vecuma rādītāji.

Dzimumu līdzsvars

Sievietes ir vairākumā studējošo vidū gandrīz visur, tomēr salīdzinot izglītības jomas iezīmējas būtiskas dzimumu disproporcijas. Praktiski visur vismazāk sieviešu studē informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izglītības jomas programmās, turpretī izglītības studiju jomā sievietes ir pārstāvētas visplašāk.

Studenti ar bērniem

Lielā daļā Eurostudent dalībvalsu studentu proporcija, kuriem ir bērni vecumā līdz sešiem gadiem, nepārsniedz 10%. Visbiežāk studentus ar bērniem var sastapt Igaunijā, Somijā, Islandē, Latvijā, Norvēģijā un Zviedrijā, kur dažāda vecuma bērni ir no 15% līdz 33% studējošo.

Ar citiem interesantiem secinājumiem piedāvājam iepazīties publikācijas pilnajā tekstā tiešsaistē vai arī lejupielādēt ziņojumu (PDF).

 

 

 

 

Plašāka informācija par projektu un rezultātiem — sadaļā EUROSTUDENT.

 

    Aktualizēts: 13.03.2018
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk