Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 06.07.2018 ] - Seminārs "M.Merlo-Ponti filosofija" un grāmatas tulkojuma prezentācija

R. Zembahs pārtulkojis franču filosofa M. Merlo-Ponti grāmatu "Uztveres fenomenoloģija".

R. Zembahs pārtulkojis franču filosofa M. Merlo-Ponti grāmatu "Uztveres fenomenoloģija", kas ir nozīmīgs darbs Rietumu filosofijas pavērsienā uz ķermeni. LU FSI noorganizēja iepazīšanās semināru par šo grāmatu un pārrunas par Merlo-Ponti filosofijas nozīmi Latvijai, viņa mācības aktualitāti aktualitāti mūsdienīgu vērtību izpratnē.

Franču filosofs M. Merlo-Ponti tiek uzskatīts par pavērsiena punktu, kad mainās Eiropas kultūras un filosofijas ievirze jautājumā par uztveri, ķermeni, mākslu, vidi, telpu, dzīvespasauli, ķermeni kā jēgu konstituētāju, kopības pasauli, valodu.  Ar šo grāmatu aizsākas ķermeņa fenomenoloģijas virziens pasaulē, kas atstāj lielu iespaidu uz visdažādāko tautu kultūrām, filosofijām, mākslu.  Merlo-Ponti darbs „Uztveres fenomenoloģija” ir tulkots desmitiem pasaules tautu valodās un tas ir vajadzīgs LU studiju kursu pilnveidošanai sociālās, humanitārās, vides, cilvēkģeogrāfijas, kultūras un sociālās ģeogrāfijas, mākslas, pedagoģijas nozarēs. Merlo-Ponti nostādnes patlaban spēcīgi ietekmē etnoloģiju, sociālo un kultūras ģeogrāfiju. Latvijā ir pastāvējušas dažādas tulkoto filosofisko darbu izdevumu sērijas, piemēram, „Avots”, „Cilvēks un sabiedrība” u.c., taču Merlo-Ponti darbs tajās nav bijis iekļauts. Tādēļ LU FSI darbs šī izdevuma sagatavošanā ir reāls pienesums franču filosofijas aprobācijā Latvijā. Latvijas intelektuālajai kultūrai nepieciešama attīstība, ieskaitot padziļinātu pievēršanos franču filosofijas sasniegumiem.

foto no zinātniskā pasākuma LU FSI

jautājumus uzdod prof. Jānis Vējš

uzstājas franču filosofijas speciālists Igors Gubenko, raksturojot Merlo-Ponti vietu mūsdienu filosofijā

uzstājas tulkotājs un pēcvārda autors, LU FSI pētnieks Rinalds Zembahs

    Aktualizēts: 08.10.2018
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk