Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 11.10.2019 ] - Rīkos kolokviju par Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo attieksmi pret „Brexit”

18. oktobrī, plkst. 15.00, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts (FSI) rīkos kolokviju „Gaidot Brexit: Baltijas migranti Lielbritānijā”, kurā ar izvērstu prezentāciju uzstāsies FSI pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Lielbritānija plāno izstāties no Eiropas Savienības 31. oktobrī, taču vēl aizvien nav skaidrs, vai un kāda veida izstāšanās tā būs. „Brexit” radītā noteiktība skar arī Baltijas valstu valstspiederīgos, kas dzīvo Lielbritānijā.

M. Kaprāns savā pēcdoktorantūras pētniecības projektā „Baltijas migranti Lielbritānijā: adaptācijas stratēģijas un nākotnes scenāriji” (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/103) ir ieguvis kvantitatīvus un kvalitatīvus datus par to, kā Latvijas un Lietuvas darba migranti uztver „Brexit” un kā ir mainījušies viņu priekšstati par savu mītnes zemes sabiedrību un nākotnes plāniem.Iegūtie dati liecina par daudzveidīgām „Brexit” pieredzēm, kā arī centieniem normalizēt „Brexit” sekas, īpaši šo seku radikālākās izpausmes.

Balstoties sekundārajos datos, M. Kaprāns savā prezentācijā ieskicēs arī Centrālās un Austrumeiropas migrantu pieredzi, kas veidojusies pēc „Brexit” balsojuma 2016. gadā. Pēc prezentācijas ir paredzēt arī plašāka diskusija.

Kolokvijs notiks LU konferenču zālē, Kalpaka bulvārī 4 (1. stāvā), Rīgā.

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk