Melburnas universitātes prof. Jānis (John) Ozoliņš, kurš ir LU FSI Goda biedrs,
līdzdarbojas FSI zinātniskajos pasākumos no 16.09 - 16.10.2012. Piedalījās
ar referātu starptautiskajā konferencē "Zinātnieka ētika", veido projektu
par ētiku un izglītību, nolasīs lekcijas LU Vēstures un filozofijas
fakultātes maģistratūras studentiem par filosofiju 2012.g. oktobrī.
2012. gada 20. septembrī Rīgā publiskas lekcijas sniegs viens no pazīstamākajiem mūsdienu vācu filosofiem prof. Hanss Pozers.
Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, atsaucoties Čehijas Zinātņu Akadēmijas Mūsdienu vēstures institūta (ČZA MVI) ielūgumam, FSI pētniekiem bija iespēja piedalīties ceturtajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Kultūru daudzveidība un kultūru dažādība izglītībā”, kas notika Bruntālē, 2012. gada 22-23. maijā un Starptautiskās mazākumtautību/nacionālo minoritāšu pētījumu darba grupas seminārā, kas notika 2012. gada 25. maijā Prāgā, kur mūsu pētnieki bija aicināti piedalīties MVI iecerēta akadēmiska izdevuma publiskās recenzēšanas procesā un turpmāko starptautiskās akadēmiskās sadarbības plānu izstrādē.

Prāgā notika arī starptautiskās akadēmiskās sadarbības līgumu parakstīšana nākamajiem sešiem gadiem starp FSI un Čehijas Zinātņu akdēmijas Mūsdienu vēstures institūtu (MVI) un – Filozofijas institūtu.
LU FSI direktore Maija Kūle saņem Valsts augstāko apbalvojumu: Triju Zvaigžņu ordeņa trešo šķiru. LR Ordeņu kapituls ir novērtējis profesores, akadēmiķes, LU FSI direktores zinātniskā veikuma augsto starptautisko līmeni, nesavtīgo darbošanos valsts un sabiedrības labā, veiksmīgo un un interesanto publikāciju kopu, tajā skaitā grāmatu "Eirodzīve", starptautiski nolasītās lekcijas ārzemju universitātēs, ilgstošo darbību kā prezidentei "Latvijas inteliģences apvienībā", LZA Senātā, Latvijas zinātnes padomē un institūtā. SVEICAM UN PRIECĀJAMIES!

< 1 2 3 4 5 6 7 >