Dati pētniecībai
Sākumlapa >> Projekti >> EUROSTUDENT >> Dati pētniecībai

EUROSTUDENT projekts vairāk nekā 20 gadu garumā sistemātiski strādā pie augstas kvalitātes salīdzināmu datu iegūšanas par studentu sociāliem un ekonomiskiem dzīves apstākļiem. Gan projekts, gan LUFSI velta īpašu uzmanību šī nozīmīgā pētījuma datu pieejamībai. Piedāvājam vairākas iespējas dažādām interesentu grupām pašiem ieskatīties aptaujas datos un rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par studentu dzīves apstākļiem Latvijā.

EUROSTUDENT interaktīva datu bāze

Jebkuram interesantam bez maksas pieejams draudzīgs EUROSTUDENT aptauju datu izpētes rīks — interaktīva datu bāze. Tajā atradīsiet profesionāli sagatavotus datus par visām valstīm, kurās tika veikta EUROSTUDENT aptauja.

EUROSTUDENT interaktīva datu bāze

Lietotājiem darudzīgs datu bāzes dizains un daudzveidīgas datu vizualizācijas palīdzēs Jums atrast atbildes uz dažādiem ar studentu dzīvi saistītiem jautājumiem, turklāt izdarīt to var no jebkura interneta pārlūka. Šīs datu analīzes platformas lietošanai nav nepieciešamas profesionālās datu apstrādes programmas vai Jūsu kā datu lietotāja reģistrācija — skatīt datus pavisam droši varat pat neatstājot savu iemīļoto dīvānu.

Īpašas uzmanības vērta ir iespēja veikt valstu salīdzinošu analīzi — patlaban šī ir ērtākā un faktiski vienīgā iespēja to izdarīt. (Piezīme: Alternatīvi pastāv iespēja sazināties ar katras valsts aptaujas veicējiem, lūgt viņiem izsniegt Jums attiecīgās valsts aptaujas datus un tad apstrādāt visu iegūto informāciju patstāvīgi.)

EUROSTUDENT interaktīva datubāze

EUROSTUDENT datu bāze ideāli piemērota visiem, kuri:

 • vēlas ieskatīties datos šeit un tagad,
 • grib salīdzināt Latvijas studentu dzīves apstākļus ar situāciju citās valstīs,
 • interesējas tikai par atsevišķiem rādītājiem,
 • vēl nejūtas droši darbā ar datu statistiskās analīzes programmām vai arī nav apguvuši kvantitatīvās analīzes metodes,
 • ir vienkārši ziņkārīgi un grib paši redzēt EUROSTUDENT datus.

 

Priekšrocības:

 • bezmaksas;
 • profesionāli apstrādāti un pārbaudīti dati;
 • valstu salīdzināšanas iespējas;
 • viegli uztveramas vizualizācijas;
 • nav nepieciešamas datu apstrādes prasmes.

 

 

Dati mācībām

Domājot par atbalstu sociālo zinātņu programmu studentiem, piedāvājam īpaši mācību nolūkiem sagatavoto EUROSTUDENT VI Latvijas aptaujas datu masīvu. Tas ir brīvi pieejams IZM vietnē.

Lai šie dati būtu pieejami bez reģistrācijas, mums nācās ierobežot tajos iekļautās informācijas daudzumu — to nosaka rūpes par pētījuma dalībnieku anonimitāti un vēlme minimizēt datu nekorektas izmantošanas risku.

Kam piemērots mācību datu fails:

 • sociālo zinātņu jomas studentiem;
 • studentiem, kuri apgūst kvantiatīvās analīzes metodes;
 • studentiem un skolēniem, kuri izstrādā studiju un mācību darbus.

 

Priekšrocības:

 • nav jāreģistrējas;
 • augstākās raudzes dati, kas iegūti un apstrādāti pēc starptautiski izstrādātas metodoloģijas;
 • plašs mērījumu klāsts un daudzveidīgas analīzes iespējas;
 • nav pašiem jāveic laikietilpīgs lauka darbs, lai iegūtu datus.

 

 

Mikro-dati profesionāliem pētniekiem

Profesionāliem pētniekiem ir pieejams aptaujas datu fails, kas satur maksimālu informācijas apjomu. Ņemot vērā specifisku aptaujas mērķa grupu, darbs ar pētījuma datiem prasa zināmu kvalifikāciju un pieredzi. Tāpat mums no datu turētāja pozīcijas ir svarīgi zināt, ka informācija tiks izmantota tikai pētnieciskiem nolūkiem un darbs tiks veiks ievērojot profesionālās ētikas normas. Šādas prasības datu lietotājiem ir standarta prakse sociālo pētījumu jomā un mēs sagaidām, ka motivēts pētnieks spēj precīzi pamatot savu interesi.

Tādēļ lūdzam ieinteresētus pētniekus, kuriem ir vismaz maģistra grāds vai kuri izstrādā maģistra darbu, iepazīties ar datu lietošanas noteikumiem un iesniegt standarta pieteikumu LUFSI (papīra formātā vai ar elektronisku parakstu). Jūsu pieteikums ļaus mums pārliecināties par Jūsu datu izmantošanas mērķi un apņemšanos ievērot mikro-datu lietošanas noteikumus.

Pieteikums anonimizēto mikro-datu saņemšanai.

 

Metodoloģiskā informācija

 

 

Ievietots: 21.10.2017     Aktualizēts: 21.05.2019
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk