WP7 — Migranti kā pārmaiņu aģenti: unikālas prasmes, starptautiskā pieredze un situācija darba tirgū
Sākumlapa >> Projekti >> Labklājība un integrācija migrācijas kontekstā >> WP7 — Migranti kā pārmaiņu aģenti: unikālas prasmes, starptautiskā pieredze un situācija darba tirgū

Aktivitāti vada Mihails Hazans

Šīs pētījuma daļas mērķis ir izpētīt migrantu kā pārmaiņu izraisītāju lomu, koncentrējoties uz unikālām, retām vai papildinošām prasmēm, ko migranti ieguvuši, izmantojot starptautisku pieredzi.

Otrkārt, tas palīdzēs noskaidrot, cik lielā mērā šādas prasmes stiprina migrantu stāvokli darba tirgū un palielina viņu ienākumus, apmierinātību ar darbu un apmierinātību ar dzīvi. Tādējādi kvalifikācijas būs galvenais pētījuma elements, kas sasaista darba tirgus un labklājības ietekmi.

Nodaļa sniegs sistemātiskus pierādījumus par to unikālo vai papildinošo prasmju apjomu un dažādību, ko Latvijas emigranti ir atveduši uz uzņemošajām valstīm, vai ari remigranti atved  Latvijā, nošķirot likvīdos un nostabilizējušos migrantus no vienas puses, un vispārējās (soft) un konkrētas (hard) prasmes no otras puses.

Pētījuma jautājumi, uz kuriem šajā sadaļā tiks meklēta atbilde, ir šādi:

  • Kāda nozīme ir migrantu starptautiskās pieredzes dažādajiem aspektiem (ilgums, uzņēmējvalsts, nodarbošanās utt.), apgūstot unikālas vai papildinošas prasmes?
  • Kā migrantu unikālās prasmes un pieredze liek viņiem darboties darba tirgū kā pārmaiņu ierosinātājiem?
  • Kā šīs prasmes ietekmē migrantu ienākumus, apmierinātību ar darbu un apmierinātību ar dzīvi?
Ievietots: 16.04.2020     Aktualizēts: 04.06.2020
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk