Nacionālā identitāte Latvijā un eiropeiskā identitāte
Sākumlapa >> Projekti >> VPP Nacionālā identitāte >> Nacionālā identitāte Latvijā un eiropeiskā identitāte

Nacionālās identitātes jautājumi: Latvija, Eiropa, Ķīna

Pekinā 2012.g. jūnija sākumā notika starptautiska konference par tradicionālajām vērtībām, tikumu ētiku un identitātēm. Darbā piedalījās arī prof. Maija Kūle un Melburnas katoļu universitātes filosofijas profesors Jānis (John) Ozoliņš, LU doktorants M.Kūlis, Ķīnas, Singapūras, Malaizijas, Dienvidāfrikas u.c. filosofus nodarbina jautājumi par mūsdienu vērtībām, uz kurām dibinās jaunās identitātes.

Piedaloties apspriedē tālajā Āzijas valstī - Ķīnā, nācās secināt, ka globālajā pasaulē filosofijas jautājumi satuvinās. Renmin universitātes Ētikas centra vadītāji izvirzīja jautājumu par Aristoteļa tikumu ētikas tuvību Konfūcija nostādnēm, ko viņi uzskata par būtisku ētisko uzskatu sintēzi 21.gs.

Ķīnas filosofiskajā domā priekšplānā iznāk Konfūcija mācība, ko filosofi ir ieinteresēti veidot kā mūsdienu Ķīnas attīstības garīgo un vērtību pamatu. Mūsdienu Eiropa un tajā skaitā Latvija arī meklē pamatvērtības, uz kurām balstīt kultūras, ekonomikas un sociālo attīstību. Eiropas filosofijā valda ētikas relatīvisms, nav vienotu nostādņu, līdz ar to arī ētiskās ievirzes nekalpo par pamatu valstiskajai attīstībai un Eiropas Savienības kopā pastāvēšanas nodrošināšanai. Konfūcija mācībā paustās vērtībās kā harmonijas meklējumi, kopības pārākums par individuālismu, ģimenes stiprība, uzticība valstij, tikums, vecāku cienīšana u.c. ir vērtības, kas pārdomājamas arī modernajā Eiropā.

prof. M.Kūle nolasīja lekcijas arī Peking universitātē par Eiropas vērtībām un identitātēm, lekcijas organizēja Centre for advanced humanistic studies, prof. Tu Weiming, lekcijas tika tulkotas ķīniešu valodā, profesore atbildēja uz jautājumiem par Eiropas nākotni.

 

Ievietots: 20.06.2012
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk