Individuālās un kolektīvās identitātes dzīvesstāstos
Sākumlapa >> Projekti >> VPP Nacionālā identitāte >> Individuālās un kolektīvās identitātes dzīvesstāstos

Sekcija „Mutvārdu vēsture: dzīvesstāsts un pašapziņa” LPZ un LETONIKAS apvienotajā kongresā, 2011. gada 26. oktobris

Mutvārdu vēstures sekcijā galvenā diskusiju tēma bija nacionālās identitātes un nacionālās pašapziņas izpēte, balstoties cilvēku stāstos par savu dzīvi. Rīgas Latviešu biedrības nama Kluba zāle bija lieliski piemērota vieta, lai 21. gadsimta sākumā turpinātu 19. gadsimta nogalē aizsākušās diskusijas par latviešu un Latvijas tautas kopīgās identitātes problemātiskajiem jautājumiem. Sekcijā tika nolasīti 11 referāti, kurus ar lielu interesi uzņēma apmēram 35 klausītāji. Sekcijas darba noslēgumā sadarbībā ar Slīteres nacionālo parku un starptautisko projektu Zaļā Josta tika atklāta grāmata “Lībieši Ziemeļkurzemes ainavā”, autore Māra Zirnīte.

Nacionālās identitātes un pašapziņas jautājumi tika aplūkoti no vēstures, sociālās antropoloģijas, socioloģijas un valodas pētījumu perspektīvām. Nozīmīgas diskusijas raisījās par vēstures kā kolektīvas atmiņas lomu un funkcijām mūsdienu sabiedrībā, dažādu sabiedrības grupu kolektīvajām atmiņām un to līdzāspastāvēšanu vai konfrontāciju. Sekcijas starpdisciplinārais raksturs ļāva aplūkot identitātes un pašapziņas jautājumus no visai atšķirīgām teorētiskām perspektīvām, parādīja dzīvesstāsta un mutvārdu vēstures kā metodes plašās lietojuma iespējas un sekmēja dažādu zinātņu pārstāvju dialogu letonistikai svarīgu jautājumu izpētē. Dzīvesstāsti  iezīmējās kā spilgtas un aizraujošas laikmeta liecības, kā bagāts pētījumu avots un nozīmīgs resurss humānistiskai izziņai. 

 

Ievietots: 08.02.2012     Aktualizēts: 10.02.2012
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk